piątek, 16 października 2015

W poszukiwaniu żółwi - Wyspy Gili

Wykupiłyśmy wczoraj wycieczkę a raczej łódkę na 5 godzin z kierowcą. Można płynąc łódka z całą wycieczka taka duża ale skoro nas było 5 to opłacało nam się wziąć prywatna łódkę. I tak o 2 spotkałyśmy się z Panem kierowca który po zmierzeniu płetwy i wrażeniu nam okularów i rurki zapakował nas do łódki. Płynęliśmy zobaczyć żółwie ! 

Jeszcze nigdy nigdy nie widziałam żółwi pod wodą.  Były rybki małe i duże i rozgwiazdy i różne inne pływające stworzenia ale nigdy żółwie. Pierwszy przystanek na nurkowanie już był bardzo ładny ale szybko się pozbierałyśmy no bo gdzie te żółwie?! Drugi przystanek i chłopak który jeszcze z nami płynął wskoczył do wody i woła że mamy płynąc za nim. Pływa, pływa i w końcu pokazuje na coś palcem... jeeeeej Taki wielki żółw chodził sobie po dnie i za chwilę kolejny. Wow! Spędziłyśmy tam trochę czasu pływając i pływając i szukając żółwi. Nie było ich tak dużo ale dało się wyszukać mniejsze i większe. Trochę się chowały bo ich kolor prawie zlewał się z dnem. I strasznie dużo takich mini mini niewidocznych meduz tam było które tak nieprzyjemnie parzyły.  Dopiero jak wyszłam z wody to zobaczyłam jedno miejsce na ramieniu które nie wyglądało za dobrze. Ale chyba nic groźnego. 

Mieliśmy jeszcze trzeci przystanek na nurkowanie i miejscu gdzie rafa koralowa była po prostu niesamowita. Jak ogromny ogród po którym można było chodzić godzinami. I było tam tak płytko że czasami kolanami zawadzałam. I pełno różnych kolorowych rybek. 

Ostatnim przystankiem była trzecia z trzech wysp Gili - Gili Air. Tam zatrzymaliśmy się na spacer i na kolacje. Prawie przy zachodzie słońca który potem oglądaliśmy z łódki wracając na naszą wyspę.  

 Gotowa do drogi
 Mała przekąska
 Takie maleństwa w akwarium

Ledwo się to rusza
 Jeee płyniemy
 Mamy szybę w dnie łódki
 Masz pan sternik
 I motorniczy
 Widoki z  łódki
 I pod łódkę
 Środkowa wyspa - Gili Mano


Nurkujemy

Pod łódką
 Już na Gili Air 
 Czekamy na zachód słońca
 Mięsko na patyku z sosem orzechowym
 Sesja zachodu słońca


Ja w Tani obiektywie
Płyniemy z powrotemMisz masz na kolacje

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz