czwartek, 31 marca 2016

Ostatni miesiąc w Bangkoku

Już postanowione! Bilet zabukowany! Wracam do domu! Aaaaale nie tak szybko... skoro mam jeszcze trochę wolnego którego tak do końca nie planowałam mieć aż tak dużo, ale tak wyszło, to muszę to wykorzystać. Tak więc cały kwiecień będę w podróży, potem szybki powrót do Bangkoku żeby zabrać rzeczy i pod koniec kwietnia będę w Polsce :)

Tak więc marzec upłynął na żegnaniu się ze szkołą, ostatniej wycieczce na tajską wyspę, zakupach i pożegnaniach ze znajomymi.

Pierwszy tydzień marca to egzaminy w naszej szkole, dzieciaki przychodzą na całe 2 dni i piszą tajskie i angielskie egzaminy. Na koniec drugiego dnia jest mała impreza w klasie, dużo jedzenia, czasem rodzice i czas na ostatnie zdjęcie pamiątkowe z całą klasą. To ostatni dzień kiedy widzę wszystkie dzieciaki z mojej klasy. Moja klasa z poprzedniego roku nie miała imprezy w klasie tylko w ogrodzie ich obecnego nauczyciela i tam też było wesoło.

Dzieci w szkole już w marcu nie ma, chyba że ktoś oblał egzamin to przychodzi na poprawkę. Nauczyciele niestety zostają i przez cały marzec poprawiają egzaminy, wypełniają dzienniki, a jak to się skończy to... w sumie nie robią nic, ale w szkole trzeba siedzieć. Jest czas na uzupełnianie bloga i planowanie następnych podróży.


 Ostatnia poranna modlitwa w szkole
 Impreza w klasie 

 Moja najlepsza uczennica 
 Podpisy na koszulkach  Zdjęcia grupowe 

Sama zerwałam mango z drzewa! 
 Moja klasa z zeszłego roku 
I rodzice 

Na 3 dni udało mi się w marcu wyrwać na największą i najbardziej popularną wyspę w Tajlandii - Phuket. Razem z Agatą (koleżanką z Malezji) postanowiłyśmy trochę się poobijać i mimo że słyszałyśmy wiele złego na temat Phuket to chciałyśmy same to sprawdzić. Niestety złe opinie na temat wyspy Phuket się potwierdziły. Mimo że nie pojechałyśmy na najbardziej popularną plażę słynącą z prostytutek i życia nocnego to i tak tłumy ludzi (głównie z Rosji), wcale nie ładna plaża -Kata i drogie restauracje nie przypadły nam do gustu. Na szczęście miałyśmy ładny hotel z widokiem i z basenem gdzie spędziłyśmy większość czasu.


 Plaża Kata -Phuket 
 Tyyyyle ludzi! 
 Widok z balkonu 


 Na basenie najlepiej 


 Rekin z warzywami po tajsku 
Piękne my

Ostatnie 2 tygodnie dla mnie to pełno kolacji i imprezowania. Był w szkole bal na zakończenie roku, dość słaby bo Tajowie o wiele bardziej niż tańczyć wolą śpiewać karaoke.

Wybrałam się też z Charlotte i Preeti zobaczyć pandy. 1600 pand jeździ dookoła świata, ustawiane są w słynnych miejscach i można sobie taką małą pandę kupić albo po prostu zrobić zdjęcie. Pandy jeżdżą po świecie w ramach akcji na rzecz ochrony pand żyjących w naturalnym środowisku. 


Tania Charlotte i ja 
Zdjęcia dla znajomych na pamiątkę 
1600 pand! 

My i pandy 
Po mszy wielkanocnej dostałam
ugotowane jajko i wodę święconą 
Takie rzeczy się w mojej szkole dzieją 
Jest rozróba na całego 
Jedna z kolacji w ostatnim tygodniu 
Selfie 

Bal na zakończenie roku 
Po imprezie w szkole 
Noc koktajli 

Po powrocie z wakacji które opisane są w kolejnych postach, wróciłam do Bangkoku na 3 dni. Ostatni masaż, ostatnie zakupy, ostatnie kolacje i ostatnia impreza. 

 Ulubione miejsce na sushi po raz ostatni
 Impreza pożegnalna

I do domu!!!!

 60kg bagażu 
 Lecę! 
Mój komitet pożegnalny 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz